Jak zvolit velikost

Jak zvolit velikost

Chtěli byste si u nás zakoupit prsten a potřebujete určit správnou velikost? S námi to jistě zvládnete. Pokud nechcete partnerku či partnera připravit o překvapení, můžete využít některou z našich nápověd. Prsteny vyrábíme na míru, při nákupu můžete zvolit velikost v parametrech. Pokud se stane, že prsten nebude sedět, upravíme ho zdarma na přesnou velikost.

V JAKÝCH HODNOTÁCH SE UVÁDÍ

Pojem „velikost prstenu“ označuje obvod prstu v milimetrech. Velikost prstenu 54 znamená, že prstýnek má ve svém vnitřním obvodu přesně 54 mm.

JAK ZMĚŘIT OBVOD PRSTU 

A) Provázkem nebo proužkem papírku:

Nejjednodušší, avšak ne zcela přesná metoda zjištění velikosti prstenu je omotání prstu provázkem / papírkem, na který fixou uděláte značku a výslednou délku změříte. Nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že budete prsten také navlékat. PDF SOUBOR, KTERÝ VÁM S MĚŘENÍM POMŮŽE: merici_pomucky.pdf

             

 B) Měřícími kroužky

Pomocí speciálních měřících kroužků zjistíte, jakou velikost potřebujete. Kroužek musí sedět natěsno, ale lze přetáhnout přes kloub. V našem ateliéru Vám změříme prst měřícími kroužky ZDARMA.

 

 

C) Měření podle padnoucího prstenu 

Pokud máte k dispozici ‚‚vypůjčený’’ prsten v dané velikosti, doporučujeme Vám ho přinést a nechat měření na odborníkovi – ten pomocí tzv. trnu přesně zjistí velikost prstenu. 

D) Porovnávací kroužky

Pokud nemáte možnost přinést k nám do ateliéru prsten, položte ‚‚vypůjčený’’ prsten na vytištěný kroužek, prsten musí opisovat celý obvod kružnice (nemělo by být vidět žádné prázdné, bílé místo).

ZDE JE PDF SOUBOR: merici_pomucky.pdf

E) Velikosti prstenů podle průměrů

Níže naleznete tabulku průměrů prstenů a jejich odpovídající velikosti. Hodnoty průměrů jsou 
uvedené v milimetrech. V levých sloupcích tabulky jsou čísla velikosti prstenů. 
V pravých sloupcích jsou na stejném řádku uvedené odpovídající průměry těchto velikostí, tentokrát v milimetrech.

 

Pro přesné měření si vytiskněte tento pdf soubor:  merici_pomucky.pdf

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení